СИСТЕМИ ЗА ЗАШТИТА СО МАГЛА  

Безбедносниот систем со магла овозможува дополнителна, високоефективна заштита од провала и вандализам. Просторијата ја исполнува со бела, густа непробојна безбедносна магла за неколку секунди. Со тоа ги прави невидливи предметите што се наоѓаат во просторијата, а провалниците ги збунува и дезориентира и ги принудува да бегаат. Се активира преку алармниот систем. Апсолутно е безбеден по здравјето на луѓето и животните. Не остава траги на заштитените предмети после дисипацијата.

Catalogue download

 

Кабли за комуникација

SOYAL INTRODUCTION

Имате прашање? Контактирајте не

Елаборат за заштита на лични податоци

Глобал Секјурити Дооел покрај својата дејност со поставување и одржување на безбедносни системи се занимава и со изготвување на елаборати за начинот на вршење на видео надзор. Истиот е подготвен од страна на сертифицирани лица од Дирекцијата за заштита на лични податоци.

  

Повелете, Побарајте понуда.

1/2.9" 1Megapixel CMOS, 25/30fps@720P, High speed, long distance real-time transmission, Day/Night(ICR), AWB, AGC, BLC, 3.6mm fixed lens (2.8mm, 6mm, 8mm optional), Max. IR LEDs length 20m, Smart IR, DC12V

 

Model

DH-HAC-HDW1100CP

 

Camera

Image Sensor

1/2.9" 1Megapixel CMOS

Effective Pixels

1280(H) x720(V)

Electronic Shutter

1/50s~1/100,000s

 

Video Frame Rate

720P@25 fps

 

Synchronization

Internal

Min. Illumination

0.01Lux@F1.2(AGC ON),0Lux IR on

Video Output

1-channel BNC HDCVI high definition video output

Camera Features

Max. IR LEDs Length

20m, Smart IR

Day/Night

Auto(ICR) / Color / B/W

Noise Reduction

2D

Lens

Focal Length

3.6mm (2.8mm, 6mm, 8mm optional)

Mount Type

M12

General

Power Supply

DC12V±10%

Power Consumption

Max 2.5W

Working Environment

-30°C~+60°C / Less than 95%RH (no condensation)

Transmission Distance

Over 500m via 75-3 coaxial cable

Dimensions

Φ116.84mm x 90.3mm

Weight

0.18Kg

"Take the first chance that you get because you may never get another one."
- Unknown -

Зошто да не одберете нас?

Нашата цел

Нашата основна цел е задоволен клиент  кој во замена за неговата инвестиција добива очекувани резултати. Наш приоритет е максимална сигурност на обезбедениот објект, во комбинација со континуираната грижа за клиентите по инсталацијата.

Стандарди за квалитет

Ние соработуваме со реномирани производители на  системи за безбедност кои нудат најдобар однос цена/квалитет. Ние нудиме голем избор на системи за безбедност  кои ги задоволуваат потребите на секој клиент, истовремено инсистирајки за зачувување на високите стандарди за квалитет.

Техничка подготвеност на тимот на Global Security

Нашата компанија е во тек со најновите технологии  со континуирана едукација на членовите на тимот и редовно посетување на светски саеми и други манифестации за производи и системи за безбедност. Ова бара постојана инвестиција која е доста исплатлива, бидејќи тоа придонесува за нашата способност за позитивни промени, зголемување на капацитетот, и проширен спектар на опции за нашите клиенти, врз основа на најновите и најдобрите производи од  светскиот пазар.

Инсталација

Инсталација на опремата е најважната алка во синџирот на една успешена компанија. Дури и најскапата и софистицирана опрема инсталирана од неквалификуван персонал станува безвредна и бескорисна инвестиција. Која е оправданоста на вложените пари, ако алармот не се активира кога крадецот влегува во обезбедениот објект или ако пожарните сензори не се активираат во случај на пожар? - Ниту еден! Ваквите системи се само губење на време и пари. Global Security вложува максимален напор за тренинг и едукација на нашите тимови за инсталација за да се обезбеди безпрекорна работа на инсталираниоте уреди. 

 

Грижа за нашите дистрибутери

Фирмата располага со дистрибутивна мрежа низ целата земја. Нашата цел е давање максимална услуга за најкраток временски период, и елиминирање на сите непотребни трошоци. Сите наши клиенти и партнери добиваат навремена и ефикасна техничка поддршка, секогаш кога таа им е потребна.

Real time web analytics, Heat map tracking

About Us

Global Security is the leading company for distribution and installation of security systems in Macedonia. The company works in the area of video surveillance systems, alarm systems, systems for access and control and electronic evidence of the working time and fire alarm systems. Founded in 2001, the company's success is based on providing top quality to its clients.

Partners

Кај нас сте добредојдени со вашиот миленик

 

Location

Contact Us

Find us on this address

Simeon Kavrakirov No. 25
1000 Skopje,
Macedonia

Or you can call us

Phone: +389-2-2461666
e-mail: info@globalsecurity.com.mk